Pytania i odpowiedzi

W razie jakichkolwiek wątpliwości tu znajdziesz odpowiedzi na Najczęściej Zadawane Pytania. Jeśli nie znalazłeś potrzebnych informacji – skontaktuj się z naszym działem Obsługi Klienta wysyłając maila na adres info@fintera.pl

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Procedura jest bardzo prosta. Musisz wypełnić na naszej stronie wniosek o kredyt, odpowiadający Twoim potrzebom i dołączyć aktualny wyciąg ze swojego konta bankowego. Następnie otrzymasz decyzję o udzieleniu kredytu (należy jednak wziąć pod uwagę, że dokładny czas będzie zależeć od szybkości działania konkretnej instytucji finansowej). Na Twoje konto użytkownika (utworzone automatycznie przy wysyłaniu wniosku) otrzymasz oferty kredytowe, z pośród których wybierzesz tą najbardziej atrakcyjną. Potem pozostaje już tylko podpisać umowę z wybranym kredytodawcą, a pieniądze zostaną przesłane na Twoje konto bankowe.

W jakim terminie mogę otrzymać decyzję o wydaniu pożyczki?

Mniej więcej w ciągu kilku minut otrzymasz decyzje i ofertę od pożyczkodawcy, który może zaproponować Ci udzielenie pożyczki. Po wybraniu najbardziej odpowiadającej Twoim potrzebom i możliwościom, pozostanie tylko podpisanie umowy z wybraną firmą.

Czy mogę zmienić zdanie po złożeniu wniosku o kredyt w Fintero.pl?

Tak. Wypełniając wniosek w Fintera.pl, składasz tylko niezobowiązujące zapytanie o oferty kredytowe. Kredyt jest wypłacany tylko w przypadku wyboru korzystnej dla Ciebie oferty i podpisaniu umowy z kredytodawcą.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby złożyć wniosek o kredyt?

Jeśli ukończyłeś 18 lat oraz posiadasz regularny dochód w wysokości ponad 200 euro miesięcznie (po odliczeniu podatków), możesz starać się o przyznanie kredytu.

Jak szybko pieniądze pojawią się na moim koncie bankowym?

Wszystko zależy od tego, w którym banku masz swoje konto osobiste. Jeśli kredyt otrzymujesz od tego samego banku, którego jesteś klientem, pieniądze powinny pojawić się w ciągu 15 minut. Jeśli jednak posiadasz konto w innym banku lub korzystasz z oferty firmy pożyczkowej, kredyt powinien pojawić się jeszcze tego samego lub najpóźniej następnego dnia.

Czy mogę wcześniej spłacić pożyczkę?

Tak. Masz prawo wcześniejszej spłaty pożyczki. Zgodnie z podpisaną umową, jesteś zobowiązany do płacenia odsetek tylko do momentu aż w pełni wywiążesz się ze swoich zobowiązań kredytowych. Oczywiście radzimy skontaktować się wcześniej ze swoim kredytodawcą i ustalić z nim szczegóły.

Podobnie sugerujemy kontakt z kredytodawcą w przypadku, kiedy chcesz dokonać wyższych wpłat miesięcznych niż aktualna rata kredytowa. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nadpłata zostanie przekazana na uregulowanie podstawowej kwoty kredytu.  Warto zachować pisemną formę takiego wniosku – w postaci listu lub wiadomości e-mail.

Czy można otrzymać kredyt ze złą historią kredytową?

Fintera.pl współpracuje z różnymi kredytodawcami. Każdy z nich ma własną politykę udzielania pożyczek. Wysyłając wniosek, dowiesz się, jakie masz szanse na uzyskanie kredytu, po uwzględnieniu Twojej aktualnej historii kredytowej. Złożenie wniosku nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami, a usługa jest świadczona przez nas bezpłatnie.

Czy mogę otrzymać pożyczkę, jeśli jestem emerytem?

Tak, kredyt jest oferowany osobom poniżej 75 roku życia. 

Jaki jest okres spłaty kredytu?

Okres spłaty kredytu może wynosić od 1 do 84 miesięcy.