Pytania i odpowiedzi

W razie jakichkolwiek wątpliwości tu znajdziesz odpowiedzi na Najczęściej Zadawane Pytania. Jeśli nie znalazłeś potrzebnych informacji – skontaktuj się z naszym działem Obsługi Klienta wysyłając maila na adres info@fintera.pl

Czy mogę połączyć kilka szybkich kredytów w jeden?

Tak, masz możliwość połączenia kilku kredytów i płacenia jednej raty miesięcznej u jednego kredytodawcy. Wśród partnerów Fintera.pl znajdują się również kredytodawcy z sektora pozabankowego, oferujący taką możliwość. Każdy z nich ma jednak własną politykę, co oznacza indywidualne warunki w odniesieniu do tego, ile kredytów są gotowi połączyć i jakie będą warunki spłaty (stopy procentowe, okres kredytu). Zatem jeśli masz kilka takich szybkich kredytów, wypełnij wniosek o połączenie kredytów – to doskonała okazja do obniżenia wysokości miesięcznej raty, jaką musisz spłacać.

W jakich przypadkach mogę otrzymać odmowę?

Najczęściej powodem odmowy udzielenia kredytu są negatywne odpowiedzi z rejestru dłużników dotyczące historii kredytowej lub dochody niewystarczające do pokrycia wszystkich istniejących zobowiązań.

W jaki sposób odbywa się konsolidacja kredytów?

Wypełniając odpowiedni wniosek na naszej stronie, otrzymasz oferty konsolidacji kredytów. Korzystając z dostępnych informacji będziesz mógł wybrać najbardziej korzystną dla siebie opcję. Następnie przedstawiciel wybranej przez Ciebie firmy skontaktuje się z Tobą w celu omówienia szczegółów i podpisania umowy.


Pamiętaj, że każdy kredytodawca prowadzi inną politykę i posiada własne procesy kredytowania oraz konsolidacji kredytowej. Jednak najczęściej spotykana procedura obejmuje takie etapy jak: przekazanie informacji o zobowiązaniach kredytowych do nowego kredytodawcy, podpisanie umowy, spłata wszystkich Twoich zobowiązań przez kredytodawcę, spłata miesięcznej raty nowemu kredytodawcy. 

 

Czym jest kredyt konsumencki?

Kredyt konsumencki pozwala pokryć niezbędne wydatki w danym momencie, a ich spłatę rozłożyć w czasie. Tego rodzaju pożyczka może zostać przeznaczona na różne cele – na przykład zakup sprzętu AGD, opłatę czesnego na studiach czy usług medycznych, wpłatę pierwszej raty na nowy samochód czy opłacenie niezbędnego remontu w mieszkaniu. 
Kredyt konsumpcyjny jest wydawany bez zabezpieczenia. Oceniając zdolność do uzyskania kredytu, kredytodawca ocenia wysokość i regularność Twojego miesięcznego dochodu. Może również wziąć pod uwagę kwotę aktualnie posiadanych przez Ciebie kredytów i Twoją historię kredytową.

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy pozwoli Ci zasiąść za kierownicą nowego samochodu już dziś, a jego spłatę będziesz mógł rozłożyć w czasie. Tego rodzaju pożyczkę można przeznaczyć zarówno na nowe, jak i używane auto, a niektóre firmy pozwalają na zakup motocykla lub innego sprzętu. 

Czym jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to możliwość połączenia kilku kredytów w jeden. Łącząc istniejące zobowiązania, będziesz miał możliwość spłaty jednej wygodnej i niższej raty miesięcznej, a także wydłużenia czasu uregulowania całości zobowiązań. Dzięki temu rozwiązaniu ułatwisz sobie spłatę rat i z pewnością podreperujesz domowy budżet.